Любов РОПАЛО

Юрист, керівник громадської організації «Академія стратегічних досліджень». 36 років.
Освіта – вища, юридична, історична. Незаміжня. Позапартійна.

Викладач історії і права. Працювала в Черкаському кооперативному економіко-правовому коледжі, Черкаській філії Полтавського університету споживчої кооперації. А згодом і в Черкаському медичному коледжі. Нині займається громадською діяльністю, є керівником «Академія стратегічних досліджень».

Проживає в Черкасах, на розі вулиць Піонерської та Гоголя. Вона, як і сотні тисяч черкасців, пересувається вулицями міста, їздить у громадському транспорті, живе в панельному будинку. Ідея, з якою вона йде до міської ради, — це справедливе розподілення бюджетних коштів між мікрорайонами. «Кошти до бюджету розвитку сплачують в загальний котел усі, хто живе в Черкасах. Моя ідея полягає в тому, щоб 10% від суми бюджету розвитку надавалися для потреб мікрорайонів, а мешканці цих районів самі визначали, на які потреби вони хочуть спрямувати гроші. Подібна ініціатива вже діє в інших містах України. Деякі напрацювання уже є і в Черкасах», — говорить Любов Ропало.

Вона переконана, що необхідно внести зміни до Статуту міста, де вдосконалити процедуру громадських слухань. Вона пропонуватиме щороку перед затвердженням міською радою бюджету міста проводити громадські обговорення, щоб громада могла вплинути на формування головного фінансового документу міста.

Такі ж обговорення мають проводитися і по забудовах. «У нас складається ситуація, що спершу виникає паркан, а лише потім жителям пояснюють, що тут буде магазин, торгівельний центр чи житловий будинок. Треба змінити підходи – спершу громадське обговорення, потім рішення виконкому про надання відповідних дозволів і лише після цього початок будівництва», — говорить Любов Ропало.