Олена САЄНКО

Освітянка. Директор Черкаської вечірньої школи. 42 роки
Освіта – вища. Не заміжня. Позапартійна.

Має дві вищі освіти: економічну та педагогічну. Тривалий час працювала вчителем математики в школі № 24. Там познайомилася з іншим членом команди «Вільних демократів» — Максимом Шадловським, який у той період навчався в цьому закладі. Нині Олена Саєнко є директором черкаської вечірньої школи – єдиного закладу такого типу в області.

«Вечірня школа має три відділення: приміщення в Черкасах по вул. Вернигори, класи при черкаській виправній колонії № 62 та консультативний пункт у слідчому ізоляторі. Доводиться бути не лише педагогом, але й сильною жінкою. Траплялися такі дітки, які жодного разу в житті не писали на дошці крейдою, або ж ті, в яких не було взуття, щоб прийти на уроки. Коли такі підлітки починають між собою конкурувати, щоб довести вчителю, що саме вони найкращі, це просто фантастичні відчуття для щасливого педагога», — розповіла Олена Саєнко.

Вона пишається своїми учнями, які нині героїчно воюють у зоні АТО. А колись за ними приходила міліція… Олена підмітила, що «важкі» діти ніколи не дозволяють собі псувати шкільне обладнання. Самі ремонтують його, самі наводять лад у класах.

Вона підтримує ідею міського голови Черкас щодо запровадження оплачуваних громадських робіт для школярів. Будь-який школяр може влаштуватися на роботу, за яку йому з міського бюджету оплачуватимуть кошти. Діти з дозволу батьків виконуватимуть легку роботу: поливатимуть клумби, висаджуватимуть квіти, прополюватимуть газони, підмітатимуть доріжки і тротуари. За це вони мають можливість отримувати 50-70 грн в день. Ця програма почала діяти у 2012 році. Проте вже наступного року після оголошення імпічменту міському голови програму згорнули. Олена Саєнко має намір відновити її дію, передбачивши в міському бюджеті відповідне фінансування.

Також її головна задача – це реформувати систему освіти. Зробити її доступною для усіх. «Навчатися ніколи не пізно. Зараз виникає ситуація, коли навчання закінчується в школі, потім людина може піти в інститут чи університет. Моя задача – зробити освіту доступною для всіх дорослих. Людина хоче навчатися, розвиватися, вчити іноземні мови, спілкуватися з такими ж, як і вона сама, пізнавати світ і в 30, і 40, і 70 років. І треба дати їм таку можливість», — говорить Олена Саєнко.

На переконання Олени, це можна зробити завдяки створенню гуртків, різноманітних секцій за місцем проживання, наприклад, на базі комітетів самоорганізації населення або місцевих шкіл. Там проводитимуться круглі столи на різні теми, лекторії з цікавими темами, люди навчатимуться комп’ютерної грамотності тощо. У реалізації цього проекту Олені Саєнко допомагатимуть інші члени команди «Вільних демократів» — освітяни Альона Цегвінцева та Ірина Борісова а також представники комітетів самоорганізації населення Тетяна Чорнобіль і Оксана Мелікова.