Яна ЩЕРБАТЮК

Громадська діячка, волонтер.
28 років. Освіта — вища.
Заміжня, виховує двох синів. Позапартійна.

Свою громадську позицію повною мірою Яна розкрила ще студенткою — під час навчання в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. На цей період припав рік першої Помаранчевої революції, у якій Яна з товаришами брала активну участь. Студенти відстоювали свої переконання попри загрозу відрахування з вузу. Події Помаранчевої революції дали поштовх для усвідомлення справжніх цінностей та бажання власними руками змінювати життя у країні.

Громадська діяльність Яни поновилась під час «другого Майдану» — Революції гідності. Родина, між іншим, не відпускала її на великий майдан до Києва, бо на той час Яна перебувала в декреті з малою дитиною на руках — народився других син. Але на «майданову варту» заступили чоловік Борис та батько Яни, підтримували рух і матеріально, і чергуваннями в епіцентрі тих подій.

Під час тих подій разом започаткували місцевий авто майдан, який в подальшому став громадською організацією «Автомайдан- Черкаси». З січня 2015 року Яна з однодумцями зайнялася адресною допомогою пораненим бійцям АТО, що знаходяться у черкаських лікарнях та шпиталі: збирали кошти на імлантант, на складні операції, та й просто відвідували хлопців — передавали їм зібрані городянами гостинці.

Згодом Яна підключила до благородної справи школи та садочки, щоб вже не просити гроші збирати, а, наприклад, макулатуру.

«Я не люблю розповідати про свою волонтерську діяльність, бо дотримуюсь правила —там де волонтерство стає публічно-піарним, то вже не є волонтерством, — каже Яна. — Однак, хочу, аби люди розуміли, що всі їхні пожертви йдуть у спільну справу перемоги».

Час, вільний від громадської роботи, Яна присвячує родині: разом з чоловіком виховує двох синів — Дениса та Марка.

Головною мотивацією балотуватися у міську раду для Яни є вирішення соціальних проблем громади міста на новому рівні, налагодження співпраці з студентством та активною молоддю у волонтерському напрямку.

«Зрештою я дійшла переконання, що потрібно докорінно змінювати ту систему, яка призвела до всіх трагічних подій у країні. Я не згодна з тим, що відбувається у міській раді зараз. Я маю велику мотивацію змінювати місто на краще заради своїх дітей і всіх нових поколінь містян взагалі. Наприклад, щоб там хто, що не говорив, сьогодні про майданчики для дітей, але район мого округу їх не має. Дітки Казбету бавляться на тренажерному майданчику університету. Маю намір це виправити», — ділиться Яна.