Олександр ЩЕРБІНІН

Керівник клубу «Космос-боулінг».
Освіта вища. Заручений. Позапартійний.

Головний менеджер клубу «Космос-боулінг». Цей вид спорту для Олександра є не просто роботою, але й хоббі, центром життя. Відтоді, як його батьки колись ризикнули та створили перший у місті боулінг-клуб (до речі, один із перших взагалі в Україні) — він також долучився до сімейної справи. Звичайний бізнес-проект перетворився на захоплення спортивним боулінгом. Наразі Олександр окрім бізнесових досягнень має ще й спортивні. 8 років тому отримав звання майстра спорту України з цього виду спорту, який тільки починає розвиватися в Україніі, а незабаром — буде визнаним олімпійським. Вже два роки він тренує національну збірну зі спортивного боулінгу. Нещодавно закінчив навчання у Фінляндії, де отримував черговий тренерський досвід та відповідний статус.

Хоча боулінг як спорт зараз не дуже розвинутий в Україні, Олександр сподівається, що це тимчасове явище, і готовий працювати на його популярізацію. Дехто досі вважає боулінг розвагою, але насамперед це дуже серйозний атлетичний вид спорту.

Як активіст є членом громадської організації «Волонтер Черкащини». Разом з однодумцями підтримує військових з АТО, організовуючи для цього різноманітні благодійні заходи. В боулінг-клубах завжди виставлені скриньки для збору коштів; кошти для української армії збираються також під час турнірів з боулінгу; проводили свята для сімей військових, що перебувають у зоні АТО.

Свого часу Олександр був активним учасником Помаранчевої революції, розумом та душею зі всіма майданівськими активістами під час Революції Гідності. Після резонансних подій на черкаській дамбі усвідомили, що режим потрібно скидати. Тож з друзями звозили шини, організовували пости, намагались забезпечити їх гарячим чаєм та продуктами.

У політичному житті Олександр визнає себе дуже великим новачком. Проте, як свідомий громадянин, що слідкує за новинами, бачить виснажливу і безглузду боротьбу політичних сил в міській раді.

Вважає, що депутати, які проходять у міську раду від округів, повинні насамперед мати можливість вирішувати проблеми своїх округів. Проте таким чином, щоб це не нашкодило місту в цілому.

У кожному мікрорайоні є так звані «точкові» проблеми. «Наприклад, я проживаю у Дахнівці, — пояснює про свій район Олександр. —  З одного боку мікрорайон має статус елітного з чудовою природою, чистим повітрям та заможними людьми, з іншого — він схожий на забите село, бо не має необхідної міської інфраструктури: нормальних доріг, водогону, тут існують певні транспортні питання. Однією із ключових проблем Дахнівки я вважаю проблему школи. »

«Я вірю у сучасну економічну стратегію — «Я виграю, виграєш і ти». Я вірю в ідею ефективного використання коштів, — далі пояснює Олександр. —  Кошти бюджету міста — це той резерв, який потрібно цінувати. Насамперед — це праця людей, які сплатили податки. Думаю, що моя доволі гарна економічна освіта могла би стати в нагоді щоб зробити бізнес-аналіз, як правильно та коректно витрачати бюджетні кошти. Власне, це я вже неодноразово робив у себе на підприємстві.»

Під час однієї своєї предметної зустрічі з лідером Вільних демократів Сергієм Одаричем я зрозумів, що довіряю цій людині. Він мене переконав, що варто розвивати місто командно та запропонував стати членом своєї команди. Добре знайомий з іншим членом його команди — Тарасом Коломійцем, з яким я разом навчався, і наставники пророкували нам велике баскетбольне майбутнє.