Микола ШЕВЧЕНКО

Тренер-інструктор з самооборони для жінок. Громадський інспектор в Екологічній інспекції.
52 роки. Освіта — вища, юридична.
Неодружений, має двох синів. Позапартійний.

Після строкової служби в армії Микола одразу ж вступив до органів  внутрішніх справ, до підрозділу патрульно-постової служби – у взвод оперативного реагування. Це і визначило його подальшу професійну діяльність. Пропрацював там до 1987 року, активно займався боротьбою, бойовим самбо та дзюдо, отримував нагороди на змаганнях.

У 1987 році вступив до Херсонської школі міліції, по закінченні якої став лейтенантом міліції. Брав участь в забезпеченні профілактичного порядку в Генічеську, коли там були татарські рухи за автономію. Потім були Сумгаїтські події — зіткнення вірмен і азербайджанців.

Зараз займається улюбленою справою, якій присвячує більшу частину свого часу — навчанню жінок самообороні. Навчає за власною методикою, яку розробив з свого досвіду: коли Микола працював в  міліції,  там в Києві була школа бойового самбо. Він закінчив курси і отримав дозвіл  проводити заняття з особовим составом. Для своїх занять з жінками він об’єднав бойове самбо з боротьбою та ударною технікою. На заняттях приділяють час психологічній підготовці, тактичний і фізичній. Розглядають, як можна застосовувати підручні засоби, вчать також  ефективним ударам, які можуть забезпечити шок в нападника. Микола зазначає, що весь його досвід в спорті, в якому він вже 35-37 років, стає в нагоді. Сам він теж продовжує тренування, підтримує форму, щоб самому бути прикладом для підопічних. До речі, завдяки спорту опинився в команді Вільних демократів, куди Миколу привів його колишній учень Андрій Ільєв, який зайняв на минулих виборах до міської ради друге місце і балотується в депутати цього року.

Громадська діяльність Миколи Шевченка пов’язана з охороною навколишнього середовища. У 2014-2015 він займав посаду начальника штабу в обласній екологічній інспекції, був громадським інспектором. Брав участь у рейдах, профілактичних заходах.

Виростив двох синів. Старший син Антон має свою сім’ю, доньку. А молодший навчається в Харківському авіаційному інституті. Він футболіст, грав за Черкаський клуб «Дніпро-80», за збірну міста.

Микола визнає, що був аполітичною людиною, але коли йому запропонували приєднатися до команди Сергія Одарича, відповів, що давно думав, як можна вплинути на ситуацію. Споглядаючи на ситуацію в місті, він усвідомлює своє прагнення до змін. І хочеться брати участь в їх втіленні. Сумнівів в тому, що в нього все вийде Микола не має. Йому здається, що з «Вільними демократами» це можливо зробити. Тому він вірішив спробувати в роботі з цією командою.