Трійка кандидатів: сплав досвіду і молодості

Партія вільних демократів продовжує знайомити жителів Черкас зі своєю командою, яка йде до Черкаської міської ради.

Нагадаємо, що «Вільні демократи» вже визначилися із командою, котра змінюватиме Черкаси. Ядро «Вільних демократів» — це люди, які разом із Сергієм Одаричем ще з його першої каденції міського голови. Однак цього року до основного складу долучилися й ті, хто довгий час перебував у команді, але не був активним у політиці.

За словами міського голови Черкас, лідера Партії вільних демократів, Сергія Одарича «Вільні демократи» — це сплав досвіду та молодості.

Сьогодні представляємо наступну трійку наших однодумців, які йдуть до Черкаської міської ради.

Roskopin

Олег РОСКОПІН
Медик, головний лікар Другої поліклініки, що по вул. Чорновола, депутат Черкаської міської ради. 51 рік.
Освіта – вища, медична, одружений, Партія вільних демократів.

Головний лікар Другої міської поліклініки, що по вул. Чорновола. У 2014 році жителі міста обрали його депутатом Черкаської міської ради по округу № 24 (район вантажного порту та гімназії № 9). Єдиний медик у міській раді, очолює комісію з питань медицини, освіти і спорту.

Відстоює інтереси медичної галузі в міській раді. Щороку в тому числі і за його підтримки на ремонти в медичних закладах із міського бюджету інвестували понад 10 млн. грн.

Олег Роскопін поділяє бачення міського голови і команди «Вільних демократів» щодо реновації (утеплення і модернізації) комунальних закладів. Таких будівель у Черкасах – 200. За опалення, воду, освітлення цих приміщень сплачує міський бюджет. Це понад 100 млн. грн. на рік. Інвестування в модернізацію закладів дозволить заощадити 40-60 млн. грн. Вивільнені кошти, приміром, можна спрямувати на ремонт доріг і тротуарів чи поліпшення матеріальної бази поліклінік, шкіл, садочків.

У лікувальному закладі, що очолює Олег Роскопін – Другій міській поліклініці – за минулий рік відбулися кардинальні зміни: утеплено фасад, замінені майже всі вікна, в підвалі облаштований індивідуальний тепловий пункт. Щомісячна економія – 50 тис. грн. Як результат – сотні відвідувачів поліклініки лікуються у комфортних умовах, а лікарі не мерзнуть в своїх кабінетах.

За ініціативи депутатської комісії з питань медицини був організований виїзд до дитячої поліклініки на Вербовецького. Там процес реновації закладу затягнувся, точніше навіть не починався через те, що фірма, яка виграла тендер, нині в стадії банкрутства.
«Ми обійшли всю поліклініку, побачили, наскільки в ній несучасні умови – а приходить туди на лікування величезна кількість дітей. І ми ініціювали звернення до міськради. За нашої ініціативи також були виділені обласною радою кошти на ремонт фізіотерапевтичного відділення цієї поліклініки. Тепер воно повністю сучасне – відремонтоване, оснащене. Зараз хочемо зробити паркування, аби до поліклініки можна було комфортно підвозити дітей», — розповів Олег Роскопін.

Разом із колегою-депутатом від «Вільних демократів» Миколою Кудрявцевим вони проводили курси з військової і медичної підготовки. Відвідувачів навчали, як діяти під час надзвичайних ситуаціях, як надати першу медичну допомогу тощо. Загалом такі минулого року курси відвідало понад 1 000 черкасців.

Djolos

Сергій ДЖОЛОС
Юрист, старший викладач, Черкаський факультет Національного університету «Одеська юридична академія», що по вул. Б. Вишневецького. 29 років.
Освіта – вища, юридична. Не одружений. Безпартійний.

Сергій Джолос походить із родини медиків. Його дід – Микола Гаврилович Джолос, – був відомим у Черкасах лікарем-гінекологом, а бабуся – Валентина Максимівна – працювала медсестрою в Черкаському обласному онкодиспансері. Батьки також медики. Вони врятували не одну тисячу життів жителів Черкас.

Сам Сергій вирішив стати юристом. Він іде до міської ради, щоб змінити саму систему управління. Зокрема, запровадити електронний документообіг і прискорити видачу необхідних документів та дозволів. Працюючи юристом на одному з черкаських підприємств він зіштовхнувся з тим, що поки отримаєш одну довідку, то інша вже втрачає термін. Тому доводиться знову і знову ходити по колу.

«Тоді я вперше серйозно замислився над необхідністю спрощення бюрократичних процедур і підвищення ефективності роботи органів влади. Необхідно запроваджувати електронний документообіг і принцип «мовчазної згоди». Принцип мовчазної згоди діє в багатьох розвинених країнах. Це коли, приміром, підприємець приходить в міську раду за отриманням дозволу і йому мають дати відповідь у визначений час. Або йому ґрунтовно відмовляють, або дозволяють. Якщо відповідь не дається, можна вважати, що дозвіл отриманий», — розповів Сергій Джолос.

За його словами, перші і реальні кроки до спрощення бюрократичних перепон у Черкасах уже зроблені. Член команди «Вільних демократів» Микола Кудрявцев у 2012 році створив Центр надання адміністративних послуг, де час на отримання різноманітних дозвільних документів скоротився в рази.

На переконання Сергія Джолоса, цю роботу треба продовжити і вдосконалити.

Shkarabura

Микола ШКАРАБУРА
Професор, Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту. 63 роки.
Освіта – вища. Кандидат технічних наук. Одружений, позапартійний.

Із Сергієм Одаричем він познайомився понад 12 років тому. Предметом знайомства став баскетбол. У ті часи в Черкасах був єдиний баскетбольний клуб «Рятівник», який діяв на базі Пожежної академії, яку очолював Микола Шкарабура. Сергій Одарич – на той час керівник «ДОКу» і «Темпу» – вирішив допомогти спортсменам і вивести їх на професійний рівень. Він взяв під опіку клуб, перейменував його. Нині «Черкаські мавпи» є лідерами баскетбольного чемпіонату, а в дитячих секціях займається понад 1500 дітлахів.

Микола Шкарабура теж приділяв особливу увагу розвитку спорту, коли довгий час керував Пожежною академією ім. Героїв Чорнобиля. Нині викладає в цьому навчальному закладі.

У 2006 році черкасці довірили йому представляти їхні інтереси в Черкаській міській раді. У період 2008-2010 років був першим заступником міського голови, опікувався галуззю освіти і культури.
«У ті часи ми із Сергієм Одаричем і командою «Вільних демократів» закладали підвалини реформ в освітянській галузі. Пам’ятаю, як, маючи мінімальні кошти в міському бюджеті, починали ставити перші лічильники тепла, в школах обладнували комп’ютерні класи. Тоді нам вдалося в усіх школах зробити кабінети інформатики. Підставив плече тоді Віталій Лаут, керівник інтернет-провайдера «Маклаут». До речі, теж член команди «Вільних демократів». Він допомагав нам з інтернетизацією освітніх закладів. Його зусиллями вдалося підключити до Інтернету майже всі школи і садочки міста», — розповів Микола Шкарабура.

Рік тому, коли Міністерство освіти мало намір закрити Пожежну академію, Микола Шкарабура став на захист «альма-матер». Йому вдалося знайти підтримку в особі трудового колективу, студентів, голови Черкаської обласної адміністрації, міського голови Сергія Одарича і народного депутата Миколи Томенка. Завдяки цьому потужному лобі вдалося відстояти один з найкращих ВУЗів України, де дійсно навчають пожежній справі.