Трійка кандидатів: люди, які змінюють Черкаси на краще

Олег Ліходькін, Максим Шадловський, Тетяна Чорнобіль – наступна трійка від Партії вільних демократів. Ці люди йдуть до Черкаської міської ради змінювати Черкаси на краще.

Сьогодні представляємо жителям Черкас наступну трійку «Вільних демократів».

Lykhodkin

Олег ЛІХОДЬКІН
Підприємець, директор ТОВ «Міський інформаційно-розрахунковий центр», депутат Черкаської міської ради останніх трьох скликань. 44 роки.
Освіта — вища, інженер. Одружений. Партія вільних демократів.

З 2006 року черкасці обирали його депутатом Черкаської міської ради. Опікується виборчим округом № 28 (район ЗОШ № 22, вул. Петровського та Чехова). Нині він є головою депутатської комісії з питань бюджету — займається контролем за проходженням фінансів, наповненням міської скарбниці, ефективністю використання бюджету розвитку. Щоб було зрозуміло, бюджет розвитку – це ті кошти, які інвестуються в капітальний ремонт доріг, ремонт шкіл і садочків, заміну мереж опалення, будівництва нових зупинок, спортивних та дитячих майданчиків. Протягом трьох років Черкаси утримували лідерство серед міст України за показниками доходів бюджету розвитку.

Нині очолює громадський рух «Купуй черкаське в Черкасах». З початку цього року від продажу підакцизних товарів (тютюну, алкоголю та пального) 5% надходить до міського бюджету. Ці кошти депутати мають спрямовувати на ремонт доріг, тротуарів.

«Проте депутатська більшість – «група 31» – вирішила по-іншому: кошти було знято і спрямовано на забаганки депутатів по округах. Про загальноміські дороги і тротуари доводиться поки що забути.

Ми звертаємося до жителів Черкас купувати підакцизні товари виключно в супермаркетах і магазинах, де фіксують продажу через касовий апарат, заправляти автомобілі лише на АЗС в межах міста. Адже це наші з вами кошти, які можуть послужити на благо громади. Наша фракція не підтримує вживання алкоголю та тютюнопаління, але якщо залежні люди роблять це, то варто купувати такі товари там, де сплачується відповідний акцизний збір. Також ми звертаємося до черкасців разом з нами вимагати від «групи 31» спрямування цих коштів виключно на ремонт доріг і тротуарів, а не на проїдання», — розповів Олег Ліходькін.

Він ставить собі за мету впровадити у Черкасах Містобудівний маніфест. На жаль, в Черкасах практично відсутні містобудівні традицїї. Те, що є зараз — це хронічний хаос: посеред площі зводять кіоск-туалет, на набережній намагаються «втулити» автомийку, багатоповерхівку будують без парковки і дитячого майданчика.

«Важливо розробити чіткі правила. Аби не просто переслідувати бізнесові завдання інвесторів, але й не позбавляти комфорту інших мешканців міста. Ці правила тісно пов`язані із загальним благоустроєм. Якщо нам вдасться впровадити Містобудівний маніфест, то далі буде зручно просто усім — і тим, хто будує та розвиває місто, і тим, хто у ньому мешкає.

Сьогодні є розуміння того, що Генеральний план міста далекий від ідеалу та потребує корегування, функцію якого візьме на себе Містобудівний маніфест. По суті це буде роботою над помилками. Він визначить пріоритети міста. Наприклад, першим має бути пішохід, потім велосипедист і вже потім громадський транспорт і автомобілі. Відповідно до цього вимальовуються бачення — як потрібно будувати дороги, влаштовувати велодоріжки, яким має бути громадський транспорт та інше», — розповів Олег Ліходькін.

Він переконаний, що без затвердження Містобудівного маніфесту, майбутнього розвитку в Черкасах немає.

Shadlov

Максим ШАДЛОВСЬКИЙ
Тренер з боксу. 26 років
Освіта – вища, педагогічна. Одружений, безпартійний.

Максим Шадловський виріс в мікрорайоні «Зелений», в будинку по вул. Громова. Закінчив ЗОШ № 24, потім Черкаський національний університет. Працював тренером з боксу в клубі «Динамо».

Найбільше приділяє уваги громадській роботі. Під час подій на Майдані разом із іншими однодумцями возили шини, зокрема, і на блок-пост на черкаській дамбі, постачали продукти. Саме тоді познайомився з багатьма активними небайдужими людьми. Тоді власне і утворилася громадська організація „Громадський БлокПост“.

«Ми продовжили більш організовано збирати  гроші, продукти, речі — все те, що було потрібно нашим революціонерам. Коли розпочались бої на Сході, не міг не долучитись до руху допомоги армії», — розповів Максим Шадловський.

З членом команди «Вільних демократів» Олександром Згібловим познайомився рік тому, коли вирішив облаштувати поряд з магазином «Весна» невеличкий сквер. Максим зібрав однодумців, а Олександр Згіблов, керівник заводу «ТЕМП», надав трактор. Територію було прибрано від каміння і сміття, висаджені молоді деревця.

Максим йде до міської ради, щоб реформувати галузь ЖКГ. Хоч він і спортсмен, але з роботою комунальників зіштовхується трохи не кожного дня. «Людям байдуже, хто надає послуги: приватна компанія чи комунальна? Хто обслуговує будинки: СУБ чи там створено ОСББ? Головне – якість і відповідальність», — говорить Максим Шадловський.

Він поділяє бачення команди «Вільних демократів» щодо допомоги будинкам, де мешканці створили ОСББ. Програму фінансової підтримки ОСББ першими запровадили в Черкасах ще 8 років тому. Загалом за час дії цієї програми з міського бюджету було профінансовано допомоги таким будинкам на 8 млн. грн. За ці кошти вони утеплювалися, ремонтували покрівлі, під’їзди, замінювали труби в підвалах, облаштовували ІТП. Нині цей досвід переймають інші міста України.

Максим знає, як покращити цю програму, зробити її більш дієвою, збільшити кількість ОСББ в місті і, відповідно, покращити якість надання комунальних послуг.

Chornobil

Тетяна ЧОРНОБІЛЬ
Секретар комітету самоорганізації «Благовісний» (район вул. Одеської, Котовського, Пушкіна). 45 років.
Освіта-середня спеціальна. Заміжня, безпартійна.

Тетяна Чорнобіль працює секретарем комітету самоорганізації населення мікрорайону «Благовісний» вже п’ять років. Добре знайома з місцевими жителями, а також знаю, які проблеми їх хвилюють. Була одним з організаторів доброї традиції, започаткованої міським головою Сергієм Одаричем, – сусідських столів. Такі заходи традиційно відбувалися на 9 травня.

«Нашому мікрорайону так сподобалося, що тепер ми часто організовуємо свята для місцевих жителів. Щороку разом із мешканцями мікрорайону зустрічаємось, робимо родинний стіл, співаємо та спілкуємось. У нас є свій хор. Не обходяться свята і без артистів», — розповіла Тетяна Чорнобіль.

Торік вона йшла до міської ради від «Вільних демократів». За неї віддали свої голоси тисячі черкасців. Але, на жаль, щоб перемогти, їй не вистачило кількох голосів.

Протягом останнього року, навіть не будучи депутатом, вона активно працювала на окрузі. За її ініціативи комунальні служби вирізали аварійні дерева, вона відстоювала зелені насадження по бульвару Шевченка (навпроти магазину «Делікат», де полюбляють паркуватися черкаські «олені»).

За її ініціативи запрацював світлофор на розі Університетської та Благовісної, який довгий час не функціонував. Тож відтепер діти, які йдуть до ЗОШ № 19, можуть вільно і безпечно пересуватися.

Далі буде…