Трійка кандидатів: керівник успішного підприємства, атовець і редактор «Вікіпедії»

Zgiblov+name

Олександр ЗГІБЛОВ
Керівник підприємств групи компаній «ВЕНЕТО». У 2014 році черкасці обрали його депутатом по округу № 14 (район вулиць Пастерівська, Громова, Чайковського). 51 рік.
Освіта вища, інженер-механік. Одружений. Член Партії вільних демократів.

Олександр Згіблов нині є керівником групи компаній «ВЕНЕТО», які в Черкасах об’єднують два підприємства: ПАТ «Темп» та ТОВ «Марелі». У міській раді входить до комісії з питань житлово-комунального господарства. Він вважає, що ні каналізація, ні яма на дорозі не мають партійного квитка, тому варто займатися тим, що найбільше турбує людей.

Разом із членами комісії протягом останнього року виїжджали на проблемні об’єкти, розбиралися з безгосподарчими мережами і люками. Як результат – вдалося взяти на баланс міста сотні метрів труб, а мешканці десятків будинків отримали якісні комунальні послуги.

«Темп», яким він керує, входить у ТОП підприємств, які найбільш активно розвиваються. На заводі виготовляються в тому числі дитячі й спортивні майданчики, які нині можна побачити в Черкасах та багатьох інших містах України. Тут шиють матраци та виробляють каркаси до ліжок. Також підприємство має кілька закордонних контрактів на виготовлення спеціального обладнання для автомобільних заводів «Мерседес», «Порше».

З початком бойових дій «темпівці» приділили значну увагу допомозі АТО. У зону бойових дій були передані матраци, каремати, спальні мішки, аптечки, розроблена спеціальна пічка зі старих газових балонів, – у зимовий період вона користувалася неабиякою популярністю серед військових. Загалом «Темп» передав допомоги військовим на понад 800 тис. грн. Деякі працівники заводу нині мобілізовані і служать у зоні АТО.

Як депутат опікується округом № 14. «Пам’ятаю, як після виборів у перший мій прийом громадян, до мене звернулися зо два десятка людей. Кожен хотів, щось змінити на краще у мікрорайоні. Одні мріяли про дитячий майданчик, інші – обрізати аварійні сухостійні дерева. Чимало людей похилого віку просили облаштувати на виході з під’їздів поручні. Ми підключили наших конструкторів», — розповів Олександр Згіблов.

На підприємстві «Темп» були розроблені спеціальні поручні, які встановили біля під’їздів трьох будинків. По кожному звернення проведена певна робота. З 15 обіцянок виконано 11, інші перебувають в роботі.

У міській раді має намір продовжити ті проекти, які не були завершені. Зокрема, вважає Олександр Згіблов, треба зосередитися на ремонті доріг і тротуарів. Щороку варто тримати планку, яку в 2012 році встановив міський голова Сергій Одарич – капітально ремонтувати 23 км доріг. Тоді вже за 8-10 років ми вийдемо на рівень, коли майже всі вулиці в Черкасах будуть з нормальним покриттям.

Galyan+name

Сергій ГАЛЯН
Учасник АТО, «кіборг», захисник Донецького аеропорту, студент Черкаського національного університету. 23 роки.
Освіта – незакінчена вища. Не одружений. Позапартійний.

Закінчив у Черкасах гімназію № 9. Потім вступив до Черкаського національного університету на факультет іноземних мов. Служив у Збройних силах України. Так розпорядилася доля, що був одним із захисників Донецького аеропорту. Це було вже після Іловайського котла, коли до аеропорту „днрівці“ стягнули усі свої сили. «Ці події справжньої, а не навчальної війни, загартували мене та дали неоцінений досвід, як для військової людини. А ще навчили цінувати життя!» — розповів Сергій Галян.

Нині він демобілізувався. Навчається в Черкаському національному університеті. Є бажання долучитися до вирішення проблем Черкас. Мама одного з його товаришів, що загинув в АТО, благословила його на це. А надихнула його приєднатися до команди «Вільних демократів» Ірина Топчій, директор гімназії № 9. У шкільні роки вона була його педагогом-наставником.

«У міській раді сконцентрую свої зусилля і вміння на допомозі тим, хто повернувся з війни. Цим людям після пережитого конче потрібна психологічна реабілітація. Потрібно створювати у Черкасах центр реабілітації та підтримки атовців. Це світовий досвід, але у нас така робота на загальнодержавному рівні лише тільки розпочинається. Хочеться зробити усе можливе для демобілізованих військових, щоб вони по поверненню у мирне життя не відчували себе «відпрацьованим матеріалом», — поділився планами Сергій Галян.

Він також готовий спільно з однодумцями з команди «Вільних демократів» Миколою Кудрявцевим і Олегом Роскопіним продовжити проекти з патріотичного виховання молоді, організації і проведення військових і медичних курсів. На його переконання, люди мають знати, як діяти у надзвичайних ситуаціях, як, приміром, зупинити кровотечу чи надати першу медичну допомогу. Перші напрацювання у цьому напрямку вже є. Варто їх розширити, залучивши військових, які були в зоні АТО, переконаний Сергій Галян.

Планує він приділити увагу і безпеці в Черкасах. «Я знаю, що таке війна. Такого не має повторитися в нашому місті. Увечері мами з дітьми мають гуляти у дворі, дітвора ганяти у футбол, жителі міста почуватися в безпеці. Питанню безпеки, патрулюванню, відеокамерам, освітленню варто приділити більше уваги. І відповідну програму ми вже розробляємо з однодумцями», — говорить Сергій Галян.

Kryzhanivsky+name

Володимир КРИЖАНІВСЬКИЙ
Вчитель у ЗОШ № 13, методист Департаменту освіти міськвиконкому. 33 роки.
Освіта – вища, педагогічна. Одружений. Позапартійний.

Закінчив школу № 13 у Черкасах. Вищу освіту здобував в Уманському педагогічному. Повернувся до Черкас, де пішов викладати у свою школу. У 2012 році перейшов працювати у методкабінеті при департаменті освіти. Це управлінська організація, яка об’єднує всіх учителів географії, економіки та природознавства міста. Роль методиста полягає в пошуку та застосуванні новітніх освітніх технологій, які повинні впроваджуватися у педагогічний процес в наших школах. Уже третій рік поспіль Володимир відповідає за організацію і проведення ЗНО у Черкасах.

Хобі у Володимира Крижанівського водночас цікаве і відповідальне – він пише статті до української Вікіпедії. «У 2008 я написав першу свою статтю – про «Дахнівку». 90% контенту у Вікіпедії по Черкасах створені мною. До речі, стаття «Черкаси» є одна з вибраних статей Вікіпедії – я вдосконалив її до рівня «виборної». Із часом так спрацювався з Вікі, що мене обрали до адміністраторів української Вікіпедії. Нас біля 25-30 осіб із усього світу. Адміністратор спостерігає, керує, управляє матеріалами. І я регулярно продовжую поповнювати цю світову інтернет-енциклопедію», — розповів Володимир Крижанівський.

Він упевнений, що Черкаси треба просувати в світі. І «Вікіпедія» — це перший крок. Коли про Черкаси знатимуть більше людей, сюди приїжджатимуть туристи. А туризм – це вже заробіток для бюджету, його жителів. Кожен турист зазвичай залишає 200-300 доларів в економіці міста: він живе в наших готелях, харчується в наших закладах громадського харчування, скуповується в магазинах. Чимало міст Європи і США йдуть таким шляхом. Черкаси так само мають стати туристичною родзинкою України, переконаний Володимир Крижанівський. Він упевнений, що необхідно відроджувати Туристичний центр, подібний до того які діють в Грузії. Там кожен турист зможе знайти необхідну для нього інформацію. Володимир вважає, що Черкаси – майбутня туристична зірка на карті України.