Трійка кандидатів: реформа садків, чисте місто та столиця баскетболу

Як зробити Черкаси чистішими, реформувати садки і перетворити наше місто на столицю баскетболу – про це знає наступна трійка від «Вільних демократів».

Партія вільних демократів (команда міського голови Черкас Сергія Одарича) представляє наступну трійку своїх однодумців, які йтимуть до Черкаської міської ради.

Grytsenko+name

Володимир ГРИЦЕНКО
Директор баскетбольного клубу «Черкаські Мавпи». У травні 2014 року черкасці обрали його депутатом Черкаської міської ради по округу № 4 (район залізничного вокзалу та «Літака»). 44 роки.
Освіта – вища, педагогічна. Одружений. Голова міської організації Партії вільних демократів.

Володимир Гриценко – у минулому вчитель історії в школі № 18, завуч в ЗОШ № 17. Нині – директор баскетбольного клубу «Черкаські Мавпи». У 2003 році Михайло Бродський і Сергій Одарич (на той час керівник «Темпу» і «ДОКу») запропонували йому розвивати баскетбольний рух у Черкасах. Одразу після створення клубу Володимир сконцентрував свої зусилля на розбудові потужної дитячої баскетбольної школи. Усі ці роки Володимир Гриценко крок за кроком перетворював наше місто на баскетбольну столицю України. Нині баскетбольний рух у Черкасах – це професійна команда «Черкаські Мавпи», яка грає в Суперлізі. Десятки вихованців «Мавп» виступають в українських і європейських клубах, понад пів тисячі дітей займаються улюбленим видом спорту в шкільних секціях. «Черкаські Мавпи» різних вікових груп ставали Чемпіонами України і навіть підкоряли Європу. Вихованець «Черкаських Мавп» Святослав Михайлюк нині грає в США в БК «Kansas Jayhawks».

Як депутат міської ради приділив значну увагу розв’язанню житлово-комунальних проблем жителів округу. Його «метод малих справ» є дієвим і ефективним. Маленькі справи – це вирішення локальних, але водночас важливих для людей проблем: ремонт лавок, обрізка аварійних дерев, прибирання несанкціонованих смітників, проведення спільних толок разом з мешканцями, відновлення спортивних та дитячих майданчиків, поточний ремонт доріг тощо.

Володимир часто пересувається по округу пішки та на велосипеді. Так зручніше, мобільніше, ближче до проблем та людей переконаний він. «Інколи люди дивуються, коли в їхній двір приїжджає людина в шортах, футболці, на велосипеді і каже: «Я ваш депутат», а потім ми разом ходимо з ними по двору, заглядаємо до підвалів та дахів. Для мене головне, щоб люди хотіли змін і активно долучались до вирішення своїх же проблем. Майже всі роботи по облаштуванню прибудинкових територій на окрузі, робилися спільно з жителями, майже всі парканчики, збивалися і ставилися жителями будинків», — розповів Володимир Гриценко.
Рік тому, коли він йшов до Черкаської міської ради, разом із мешканцями сформував передвиборний план дій. З 16 пунктів виконано 90%. Це облаштування дитячих та спортивних майданчиків, обрізка сухостійних дерев, ремонт доріг, облаштування зливової каналізації, яка допомагає прибрати вічне «озеро» з двору багатоповерхіки, налаштування режимів світлофорів по вул. 30 років Перемоги. Але найголовніше – це те, що йому разом із депутатським корпусом, колегами з фракції «Вільних демократів» вдалося розв’язати одвічну проблему озера на «Літаку». Кілька років тому під час капітального ремонту вулиці Смілянської за допомогою металошукача була виявлена зливова каналізація, похована під шаром асфальту. Був виконаний проект, досліджена «забута» каналізація, відремонтована і прочищена. Останній сильний дощ, який пройшов у Черкасах, майже «не залишив своїх слідів» на колі біля «Літака».

Володимир вважає, що роботи на цьому об’єкті ще не завершені та будує нові плани по облаштуванню та розвитку мікрорайону.

Borisova

Ірина БОРІСОВА
Завідувач дитячого садка № 78 (вул. Вербовецького, 38). Голова «Асоціації керівників дошкільних навчальних закладів м. Черкаси». 42 роки
Освіта – вища, педагогічна. Заміжня. Позапартійна.

Успішна і активна людина. 15 років працює з дітьми. Починала помічником вихователя в дитячому садку № 22, а нині вже 8 років керує садком «Джерельце», що по вул. Вербовецького.

Торік була створена «Асоціація керівників дошкільних закладів міста», яка об’єднує усі садочки міста. На зборах Ірину Борісову обрали керівником. Торік окрім основної роботи – розвитку дошкільної освіти в Черкасах – освітяни займалися допомогою для АТО і своїх колег зі Сходу. Вони вирішили підтримали один із садочків Слов’янська.

«Там точилася війна, гинули люди. Садочки, як і школи Слов’янська, не працювали. Після звільнення міста заклади почали відновлювати свою роботу. Однак в більшості навіть не вистачало самого необхідного. Ми вирішили допомогти садочку № 3 в Слов’янську. Закупили тканину на постільну білизну і рушники та відправили на Схід. Нині підтримуємо з нашими підшефними тісний зв’язок», — розповіла Ірина Борісова.
Неодноразово проводили акції «Допоможи воїну», під час яких збирали засоби гігієни, продукти, речі, ліки. Вручали їх учасникам АТО. А також — передавали одяг та іграшки в центр допомоги переселенцям.
У вільний від роботи час любить вишивати. «Останні роки мене просто захопило це хобі. В колекції моїх робіт з українською вишивкою – дві сукні для мене, три для доньки, дві для сестри, багато сорочок», — поділилася Ірина Борісова.

До міської ради йде, щоб втілити свою давню мрію – зробити дошкільну освіту більш цікавою і гармонійною. «Треба змінювати саму систему дошкільної освіти. Це можна зробити на місцях, залучивши спеціалістів. Садок має стати не лише місцем перебування дітей, але й місцем, де дитина всебічно розвиватиметься. Початкове навчання іноземних мов, фізичне виховання, пошук і розкриття талантів у юному віці, навчання грати в шахи, розвиток дитячої логіки та мислення. Для цього треба внести зміни до відповідних програм», — говорить Ірина Борісова.

Вона сподівається, що їй у цьому напрямку допоможе Альона Цегвінцева, член команди «Вільних демократів», завідувач садочку № 73, та вчитель-методист Володимир Крижанівський.

Gurtovy

Сергій ГУРТОВИЙ
Директор і власник компанії «Вторинка», яка спеціалізується на зборі і переробці сміття. 50 років.
Освіта – вища, військова. Одружений. Партія вільних демократів.

Сергій Гуртовий у минулому був військовим. Навчався в Харківському вищому військовому авіаційному училищі. Служив у Білорусії. Там же пішов на пенсію у званні капітана. З 2000 року займається бізнесом. Проживає в Черкасах в районі площі 700-річчя.

Нині є директором підприємства «Вторинка», яке займається заготовкою та відправкою сміття на сміттєпереробні заводи. «Сьогодні, як ніколи важливо рятувати довкілля, причому з помітною користю для міста. Я багато був за кордоном, бачив як там організована робота зі збирання сміття, його сортування, вивезення і утилізація. Те, що є зараз в Черкасах – далеко до європейських критеріїв. Звісно зроблені певні кроки у цьому напрямку. Зокрема за час керування містом Сергієм Одаричем замінені всі старі сміттєві контейнери на нові, в приватному секторі запровадили нову систему вивезення непотребу», — говорить Сергій Гуртовий.

На його переконання, у цьому напрямку можна ще багато чого зробити. Це зокрема сортування сміття на побутовому рівні. Сергій Гуртовий неодноразово зустрічався з цього питання із міським головою Сергієм Одаричем. Була розроблена відповідна програма і конкретний план дій.

«Ми маємо сортувати сміття. Зараз люди не розуміють, чому вони мають тримати на кухні три різних відерця, витрачати час, щоб відкладати кожен вид непотрібу у окрему ємкість. На цьому ж можна заробляти! І людям треба пояснити, як це зробити і чому вони мають це робити. Необхідно об’єднати довкола цієї ідеї усіх операторів переробного ринку сміття в Черкасах», — розповів Сергій Гуртовий.

Його турбує і нинішній стан нашого сміттєзвалища, розташованого за 25 км від Черкас. Туди щодня сміття вивозить 50-60 автомобілів. Сміттєзвалище заповнене під вінець. За рік уже не буде де ховати відходи.
«Я переконаний, що наразі Черкасам дуже потрібна серйозна міська програма, яка б регламентувала процес збору та утилізації сміття. Мені вдалося у кризовий час втримати своє підприємство та зберегти робочі місця, що я вважаю невеличкою власною перемогою. У масштабах міста екологічні питання без підтримки більшості депутатів не вирішити. Тому я намагаюсь доносити свої думки до максимальної кількості людей — вода й каміння точить! Моя місія як депутата — лобіювати просування відповідних проектів, та реалізовувати їх у нашому місті», — зазначив Сергій Гуртовий.