Трійка кандидатів: занадто відомі для представлення

«Вільні демократи» представляють наступну трійку однодумців, які йдуть до Черкаської міської ради.

Bondarenko+name

Микола БОНДАРЕНКО
Директор комунального підприємства «Дирекція парків», у травні 2014 року жителі Південно-Західного району (вул. Конєва, Батицького, 30 років Перемоги) обрали його депутатом по округу № 6. 38 років
Освіта — вища, технічна. Одружений. Партія вільних демократів.

У листопаді 2014 року Микола Бондаренко очолив комунальне підприємство «Дирекція парків». У спадок йому дісталося підприємство, яке мало понад 800 тис. грн. боргів. Попереднє керівництво навіть не намагалося вирівняти економічну ситуацію в «Дирекції парків». Микола взявся до справи. Довелося переглянути усі витрати, оптимізувати їх і за рахунок цього збільшити надходження. «Дирекція парків» подала документи і виграла тендер із благоустрою міста, зменшила витрати на освітлення, не погіршивши якість. Таким чином уже за півроку вдалося ліквідувати заборгованість в 600 тис. грн. На кінець паркового сезону він вивів підприємство майже в «нуль».

Не зважаючи на фінансові труднощі, Миколі Бондаренко вдалося збільшити кількість заходів у парках в чотири рази, покращити його економічний стан, а ще започаткувати нові проекти. Так, у «Ювілейному парку» запрацювала «Майстерня вуличних меблів»: усі бажаючі кожної суботи разом із активістами із громадської організації «Промолодь» вчаться робити меблі з дерев’яних піддонів. У Долині троянд стартував і успішно триває Фітнес Open Air – безкоштовні заняття різними видами спорту та танцями для усіх охочих. У «Ювілейному парку» щонеділі проводить ранкову зарядку для дітлахів секція техван-до «Черкаські тигри». Вдалося відновити понівечене освітлення в сквері «Надія», що у Південно-Західному районі біля пологового будинку.

Разом із художниками розмалювали Дитячий парк, що в Центрі міста, із Фондом громади м. Черкаси облаштували освітлення в парку «Ювілейний» на дитячому майданчику, спільно з активістами з «Промолодь», черкаськими ІТ-шниками і небайдужими містянами розпочали реконструкцію літнього театру.

Як депутат міської ради активно працює на окрузі. Допомагає школі №26. За його участі і за підтримки колеги — депутата міської ради від «Вільних демократів» Олександра Згіблова — в одному з класів школи були встановлені шафки для переодягання дітей. Старі меблі, яким уже було 30 років, розсипалися при першому дотику. Так само разом з Олександром Згібловим вони допомогли облаштувати стендами, шафами і поличками музей генерала Ігоря Момота – випускника школи, який загинув в зоні АТО.

З ініціативи Миколи був проведений поточний ремонт вул. 30 років Перемоги.

Микола Бондаренко переконаний, що депутати міської ради мають продовжити роботи в напрямку утеплення шкіл і садочків та капітального ремонту доріг. Напрацювання у цих сферах «Вільні демократи» вже мають. Для реалізації планів необхідна дієва більшість у міській раді, запевняє Микола Бондаренко.

Ropalo+name

Любов РОПАЛО
Юрист, керівник громадської організації «Академія стратегічних досліджень». 36 років.
Освіта – вища, юридична, історична. Незаміжня. Позапартійна.

Викладач історії і права. Працювала в Черкаському кооперативному економіко-правовому коледжі, Черкаській філії Полтавського університету споживчої кооперації. А згодом і в Черкаському медичному коледжі. Нині займається громадською діяльністю, є керівником «Академія стратегічних досліджень».

Проживає в Черкасах, на розі вулиць Піонерської та Гоголя. Вона, як і сотні тисяч черкасців, пересувається вулицями міста, їздить у громадському транспорті, живе в панельному будинку. Ідея, з якою вона йде до міської ради, — це справедливе розподілення бюджетних коштів між мікрорайонами. «Кошти до бюджету розвитку сплачують в загальний котел усі, хто живе в Черкасах. Моя ідея полягає в тому, щоб 10% від суми бюджету розвитку надавалися для потреб мікрорайонів, а мешканці цих районів самі визначали, на які потреби вони хочуть спрямувати гроші. Подібна ініціатива вже діє в інших містах України. Деякі напрацювання уже є і в Черкасах», — говорить Любов Ропало.

Вона переконана, що необхідно внести зміни до Статуту міста, де вдосконалити процедуру громадських слухань. Вона пропонуватиме щороку перед затвердженням міською радою бюджету міста проводити громадські обговорення, щоб громада могла вплинути на формування головного фінансового документу міста.

Такі ж обговорення мають проводитися і по забудовах. «У нас складається ситуація, що спершу виникає паркан, а лише потім жителям пояснюють, що тут буде магазин, торгівельний центр чи житловий будинок. Треба змінити підходи – спершу громадське обговорення, потім рішення виконкому про надання відповідних дозволів і лише після цього початок будівництва», — говорить Любов Ропало.

Solomaha+name

Василь СОЛОМАХА
Будівельник, директор підприємств «Сідвін», «Мехрембуд», із 2006 по 2010 роки був депутатом Черкаської міської ради. 57 років.
Освіта – середня, спеціальна. Одружений. Позапартійний.

Працював у тресті «Черкасирембуд» (який потім трансформувався в «Мехрембуд») на різних посадах. Пройшов шлях від майстра до головного інженера, нині директор підприємства. «Наш трест побудував каналізацію й водопровід від площі 700-річчя до нинішньої Соборної, проклав комунікації майже по всіх вулицях міста, а також збудував відомий містянам кінопалац „Салют”, — розповів Василь Соломаха.

Депутат міської ради з 2006 по 2010 роки. Кілька років був головою комісії міської ради з питань ЖКГ та радником міського голови. Тож знає, як можна навести лад у цій галузі. Його мета — пояснити людям, як раціонально керувати майном через створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, як контролювати якість виконаних комунальниками робіт. При цьому не потрібно розформовувати РЕУ або СУБи. Їх, на його думку, важливо залишити саме для потреб ОСББ і змусити якісно працювати на ці об’єднання. Така система вигідна обом сторонам, переконаний Василь Соломаха.

Під час Євромайдану не міг абстрагуватись від подій, які вирували в Києві. Організував 50 осіб з такими ж поглядами, як у нього. Вони щодня приїздили до Києва для підтримки митингувальників. Брав активну участь у місцевому Євромайдані. Згодом кістяк цих активістів започаткував «Автомайдан» у Черкасах.
«Готовий бути там, де потрібен я і де потрібен мій досвід», — зазначив Василь.

Як депутат і будівельник, маю намір охопити ремонтними роботами весь мікрорайон «Зелений». Наразі саме там, по вул. Бидгощській, він і проживає. Прагне зробити Черкаси гарним і комфортним містом, щоб наші діти і онуки не шукали кращої долі в інших містах чи країнах.