Трійка кандидатів: юридичний захист міста, освіта для дорослих, сучасна зала для занять гімнастикою

Наступна трійка від «Вільних демократів»: юридичний захист міста, освіта для дорослих, сучасна зала для занять гімнастикою

Партія вільних демократів представляє наступну трійку людей, які йдуть до міської ради змінювати Черкаси. Це Наталія Даньковська, Олена Саєнко та Юлія Погостінська.

Dankovska+name

Наталія ДАНЬКОВСЬКА
Адвокат. Керівник черкаського «Офісу реформ». 32 роки.
Освіта – вища, юридична. Не заміжня. Позапартійна.

Наталію Даньковську жителі Черкас двічі обирали депутатом Черкаської міської ради. Працювала юристом в міськвиконкомі, до цього на «Черкаському ДОЦі» — там і познайомилася з Сергієм Одаричем.

Досвідчений і успішний юрист. При безпосередній участі Наталії Даньковської міській владі вдалося повернути у власність громади такий стратегічний об’єкт, як черкаський аеропорт. Свого часу його було передано в довгострокову оренду на 49 років. Інвестор замість того, щоб вкладати кошти, витягав з летовища «останні соки». Завдяки вчасному юридичному втручанню через суд вдалося повернути аеропорт у власність міста.

Наталія допомогла повернути у міську власність найбільший черкаський парк «Ювілейний», який на той час називався «50-річчя Жовтня». У 1995 році рішенням виконавчого комітету за мерства Володимира Олійника паркова зона була передана в оренду приватному підприємству. Повернути парк вдалося лише у 2007 році. Тепер він став окрасою міста. Тут полюбляють проводити свій вільний час більшість містян і гостей Черкас.

Як депутат міської ради працює в комісії з питань земельних відносин. З 2010 року слідкує за правомірністю виділення земельних ділянок. Завдяки її принциповості деяким спритним ділкам не вдалося «протягнути» виділення землі на вільних ділянках у мікрорайонах «Соснівка» і «Поляна».

Торік за ініціативи «Вільних демократів» було зупинено будівництво кіоску-туалету на Соборній площі. За попереднього міського керівництва там був наданий дозвіл на зведення торгівельного об’єкту. Рішенням сесії, ініційованої депутатами від Партії вільних демократів Миколою Кудрявцевим і Наталією Даньковською, цей дозвіл було анульовано. Окрім того, «Вільні демократи» не дозволили збудувати на березі Дніпра в районі вулиці Козацької автомийку і багатоярусні гаражі.

Головне завдання для Наталії Даньковської у міській раді – юридичний захист міста. Вона займатиметься поверненням до власності міста бази вчителів, яка різними шляхами опинилася в приватних руках, частини приміщення музичної школи № 1, що по вул. Б. Вишневецького. Ще в 2006 році ця будівля була продана. Ще досі тривають судові розгляди з цього питання.

Saenko+name

Олена САЄНКО
Освітянка. Директор Черкаської вечірньої школи. 42 роки
Освіта – вища. Не заміжня. Позапартійна.

Має дві вищі освіти: економічну та педагогічну. Тривалий час працювала вчителем математики в школі № 24. Там познайомилася з іншим членом команди «Вільних демократів» — Максимом Шадловським, який у той період навчався в цьому закладі. Нині Олена Саєнко є директором черкаської вечірньої школи – єдиного закладу такого типу в області.

«Вечірня школа має три відділення: приміщення в Черкасах по вул. Вернигори, класи при черкаській виправній колонії № 62 та консультативний пункт у слідчому ізоляторі. Доводиться бути не лише педагогом, але й сильною жінкою. Траплялися такі дітки, які жодного разу в житті не писали на дошці крейдою, або ж ті, в яких не було взуття, щоб прийти на уроки. Коли такі підлітки починають між собою конкурувати, щоб довести вчителю, що саме вони найкращі, це просто фантастичні відчуття для щасливого педагога», — розповіла Олена Саєнко.

Вона пишається своїми учнями, які нині героїчно воюють у зоні АТО. А колись за ними приходила міліція… Олена підмітила, що «важкі» діти ніколи не дозволяють собі псувати шкільне обладнання. Самі ремонтують його, самі наводять лад у класах.

Вона підтримує ідею міського голови Черкас щодо запровадження оплачуваних громадських робіт для школярів. Будь-який школяр може влаштуватися на роботу, за яку йому з міського бюджету оплачуватимуть кошти. Діти з дозволу батьків виконуватимуть легку роботу: поливатимуть клумби, висаджуватимуть квіти, прополюватимуть газони, підмітатимуть доріжки і тротуари. За це вони мають можливість отримувати 50-70 грн в день. Ця програма почала діяти у 2012 році. Проте вже наступного року після оголошення імпічменту міському голови програму згорнули. Олена Саєнко має намір відновити її дію, передбачивши в міському бюджеті відповідне фінансування.

Також її головна задача – це реформувати систему освіти. Зробити її доступною для усіх. «Навчатися ніколи не пізно. Зараз виникає ситуація, коли навчання закінчується в школі, потім людина може піти в інститут чи університет. Моя задача – зробити освіту доступною для всіх дорослих. Людина хоче навчатися, розвиватися, вчити іноземні мови, спілкуватися з такими ж, як і вона сама, пізнавати світ і в 30, і 40, і 70 років. І треба дати їм таку можливість», — говорить Олена Саєнко.

На переконання Олени, це можна зробити завдяки створенню гуртків, різноманітних секцій за місцем проживання, наприклад, на базі комітетів самоорганізації населення або місцевих шкіл. Там проводитимуться круглі столи на різні теми, лекторії з цікавими темами, люди навчатимуться комп’ютерної грамотності тощо. У реалізації цього проекту Олені Саєнко допомагатимуть інші члени команди «Вільних демократів» — освітяни Альона Цегвінцева та Ірина Борісова а також представники комітетів самоорганізації населення Тетяна Чорнобіль і Оксана Мелікова.

Pogostinska+name

Юлія ПОГОСТІНСЬКА
Спортсменка, громадська діячка. 39 років
Освіта – вища. Не заміжня. Партія вільних демократів

Юлія з дитинства професійно займається гімнастикою. У 13 років отримала звання кандидата у майстри спорту зі спортивної гімнастики та майстра спорту з художньої. «Ті, хто займались спортом у радянські часи, добре знають, як важко було отримати такі титули», — пригадує Юлія.

Спорт її загартував, змінив ставлення до життя. Закінчивши школу, подала документи до Запорізького державного університету на факультет фізичного виховання, спорту та реабілітації. У 1999 році власне й отримала диплом тренера з олімпійського виду спорту художньої гімнастики.

Переїхала до Черкас. У 2005 році на матчі «Черкаських мавп» познайомилася із Сергієм Одаричем. Тривалий час співпрацювала з баскетбольним клубом — допомагала в реалізації соціальних проектів. Нині на кожному матчі «Черкаських мавп» присутні люди з особливими потребами. Для них такі заходи – відрада, спосіб вирватися з чотирьох стін. Юлія опікується цими людьми, допомагає потрапити на матчі улюбленої команди. По роботі співпрацює з членами команди «Вільних демократів» Володимиром Гриценком і Олександром Нагорним.

Вона йде в міську раду від команди «Вільних демократів». Її головне завдання – звести в Черкасах сучасний зал для занять гімнастикою. «Нині ми маємо ситуацію, коли тисячі черкаських спортсменів займаються гімнастикою в залі спортивного комплексу «Спартак». Цю залу міська влада вимушена орендувати у приватників, сплачуючи гроші з міського бюджету. Мені довелося кілька разів там побувати. Умови, скажу відверто, – далекі від сучасних. Але це не заважає школі вирощувати справжніх чемпіонів», – говорить Юлія.

Для неї ця проблема близька, адже її дочка іанаД займалася гімнастикою. За тиждень змінювалося по кілька залів. Це вимотує і дітей і батьків.

Як колишня спортсменка, вона вирішила в міській раді приділити увагу саме розбудові сучасного залу для занять гімнастикою та оновленням матеріальної бази вже існуючих залів.