Інтрига чергової трійки: директор інтернет-провайдера компанії «McLaut» йде з «Вільними демократами»

Партія вільних демократів представляє наступну трійку своїх однодумців, які йдуть до Черкаської міської ради змінювати наше місто. Сьогодні презентуємо Віталія Лаута (підприємця, власника компанії «McLaut», Дмитра Ільєва (підприємця і спортсмена), Інну Михайлюк (викладача).

Laut+name

Віталій ЛАУТ
Підприємець, власник компанії Інтернет-провайдера «McLaut». 42 роки.
Освіта – вища, магістр управління проектами. Одружений. Позапартійний.

Закінчив у Черкасах школу № 9. Починаючи з восьмого класу його зацікавили мікрокалькулятори, які програмувалися. Вже згодом на станції юних техніків з`явились перші справжні комп`ютери. Віталій днями просиджував за цими комп’ютерами, вивчав мову програмування. Нині його захоплення перетворилося в успішний бізнес-проект, який вийшов за межі Черкаської області.

У 90-х роках займався різним бізнесом. Але його серце прагнуло до програмування. У 2001 році заснував компанію «McLaut». «Я дійсно отримую колосальне задоволення від того, що роблю. У свій час мої рідні були категорично проти цього. Переймалися, що робота з комп`ютерами зіпсує зір та вплине на здоров`я, але це мене не зупиняло», — говорить Віталій Лаут.

Він зізнається, що нині отримує позитивні емоції, коли у систему включаються нові райони, міста або населені пункти, які до цього не знали що таке Інтернет. Ще кілька років тому компанія «McLaut» стала найбільшим Інтернет-провайдером у Черкаській області. Нині до мережі додалися такі міста, як Золотоноша, Сміла, Канів, Ватутіне, Звенигородка, Переяслав-Хмельницький та інші. Компанія «McLaut» на цей час створює мережу кабельного телебачення у м. Черкаси, і незабаром мешканці мікрорайону «Митниця» отримають цікаву пропозицію щодо послуг кабельного телебачення.

Віталій Лаут та компанія «McLaut» роблять свій внесок в соціальні проекти для громади міст, в яких є покриття мережі «McLaut». Так, в Черкасах безкоштовно підключено та безкоштовно надаються послуги всім комунальним підприємствам і закладам міста, медичним закладам, школам та дитячим садочкам, правоохоронним органам, людям з фізичними обмеженнями. Завдяки компанії «McLaut» створено багато вільних Wi-Fi точок доступу до мережі Інтернет.

Так компанія «McLaut» забезпечила доступом до мережі Інтернет спеціально побудований для дітей з особливими потребами будинок за адресою вул. Конєва, 15/1. 53 мешканці цього будинку отримують послуги доступу до мережі Інтернет безоплатно.

«Свого часу ми спілкувались з директором КП «Дирекція парків» Миколою Бондаренком, який є членом команди «Вільних демократів», на тему облаштування Wi-Fi зон у парках та місцях відпочинку. Зараз ми на фінішній прямій і скоро в парку «Ювілейний» можна буде скористатися вільним доступом за допомогою Wi-Fi до мережі Інтернет», — розповів Віталій Лаут.

Віталій Лаут та компанія «McLaut» є учасником проекту „Безпечне місто“. Вони надали безкоштовний доступ до відеокамер вуличного спостереження муніципальній інспекції та черговій частині обласного управління міністерства внутрішніх справ.

Свого часу компанія була задіяна у міському проекті, який запропонував реалізувати Сергій Одарич. Це було спостереження через відеосистеми за сміттєвими майданчиками. На той час це було актуальним, адже в місті було близько півсотні несанкціонованих смітників. Люди зносили туди всілякий непотріб. Через відеокамери муніципальні інспектори фіксували порушення, знаходили самого порушника і вручали протокол. Згодом, коли команда Сергія Одарича запровадила сучасну систему вивезення сміття від приватного сектора, сміттєзвалища зникли.

Віталій Лаут йде до міської ради, щоб змінити існуючу систему надання послуг міською владою – запровадити електронний документообіг та систему електронних торгів. Зараз за законодавством, роботи до 1 млн грн не потребують проведення тендерів. Тому директори департаментів можуть на власний розсуд укладати договори навіть за завищеною ціною з будь-яким підприємством в межах цієї суми. З цього приводу виникало вже чимало скандалів. Віталій Лаут пропонує зробити відкритий тендер – електронні торги. Щоб була конкуренція, і бажаючі могли відслідкувати цінові пропозиції кожного учасника. Чесність та прозорість завдяки Інтернету – це пропозиція Віталія Лаута.

D_Iliev+name

Дмитро Ільєв
Підприємець, член правління міжнародного благодійного фонду «Європейський вибір Черкащини». 28 років.
Освіта – незакінчена вища, технічна. Неодружений. Позапартійний.

Народився у Черкасах, випускник школи №3. Здобував вищу освіту в Черкаському державному технологічному університеті за фахом «інженер зі спеціальних комп’ютерних систем».

Пліч-о-пліч іде зі спортом, який зробив частиною свого життя. Його батько, Валерій Ільєв, відомий у місті тренер із вільної боротьби. Працював у спортивному залі на заводі хімічного волокна. Займатися боротьбою до нього ходили підлітки та молоді люди з «Хімселища», мікрорайонів «Шкільний» та «Зелений». За роки тренерства він виростив чимало чемпіонів та майстрів спорту.

Серед його вихованців були такі, хто приходив до залу справжнісінькими розбишаками, та наполеглива й доволі тяжка праця змінювали їхній характер. Головне, що всі вони стали гідними людьми. Тренер і батько, Валерій Ільєв привив любов до спорту й своїм дітям.

Дмитро займався вільною боротьбою та боксом. Хоча й лише на любительському рівні, брав участь у змаганнях і привозив звідти завойовані медалі. «Спорт дисциплінує, зміцнює характер та додає впевненості в собі. А ще – спорт виховав у мені відчуття відповідальності, бажання не підвести своїх рідних та близьких», – говорить він.

Із дитинства мріяв про власну справу, не хотів бути залежним від когось. Аби досягти цього, взяв у борг гроші й поїхав у Данію. Там заробив на стартовий капітал і по поверненню почав займатися в Черкасах підприємницькою діяльністю. Час, прожитий за кордоном, змінив його бачення майбутнього розвитку рідного міста.

«Побачивши рівень життя там, наскільки навкруги все по-європейському чисто й красиво, відчув додаткову мотивацію працювати над собою й займати активну позицію в громадському житті. Кожному з нас треба змінювати своє мислення, ставати відповідальнішими, щоб у результаті не тільки створити комфорт у своїх помешканнях та на вулицях міста, а й зробити таке ставлення до комфорту складовою нашого менталітету», – розповів Дмитро Ільєв.

Дмитро – брат Андрія Ільєва, який також іде до міської ради в команді «Вільних демократів». Разом вони видають газету «Тарасові джерела». Поділяє погляди брата щодо захисту малого й середнього бізнесу.
Сам же йде до міської ради, щоб у першу чергу розвивати спортивну галузь та мережу таких закладів у віддалених мікрорайонах Черкас. Прагне наблизити спорт до кожного двору. Хоче, щоб там займалися не лише діти, а й люди більш дорослого віку. «У більшості спортивних клубів переважна частина відвідувачів – молодь, але ж заняття спортом можна починати в будь-якому віці», – говорить він.

У нього є власне бачення розвитку так званого дворового спорту – це створення на базах комітетів самоорганізації населення, клубів за інтересами спортивних секцій, де зможуть займатися всі бажаючі: як діти, так і дорослі.

Mihaylyk_

Інна МИХАЙЛЮК
Учитель біології в ЗОШ №10. Член міського екологічного клубу «AQUVA».
Освіта – вища, педагогічна та юридична. Одружена. Безпартійна.

Уже понад 20 років свого життя присвятила роботі в школі, яку почала одразу після студентської лави. Учительство – її покликання. Завжди намагається розкрити потенціал своїх учнів і зробити навчання цікавим. Прагне дати школярам не просто теоретичні знання з біології, яку викладає, а й привити любов до природи. Вчить своїх учнів берегти екологію. Тож разом із ними бере активну участь практично в усіх міських екологічних заходів, серед них — «Збережи первоцвіти», «Збережи ялинку», «Бережи воду» тощо.

Із 2006 до 2013 року була керівником Всеукраїнської екологічної експедиції, яка базувалась у Канівському заповіднику. Учасник міського екологічного клубу «AQUVA», відомий у Черкасах своїми флеш-мобами та іншими цікавими заходами, спрямованими на збереження природних ресурсів. «Можна вважати, що моє громадське навантаження теж тісно пов’язано з педагогікою», – каже Інна.

Інна Михайлюк не тільки успішний педагог, а й щаслива мама. Її син – Святослав – гравець «Черкаських Мавп» ще від початку заснування команди. Завжди підтримувала сина в прагненні самореалізуватися в спорті. «Відтоді, як син пішов до другого класу і почав свою спортивну кар’єру до виповнення 18 років, ми з батьком були повністю підлаштовані під його ритм життя. Мабуть, без нашого розуміння та підтримки йому було б набагато важче досягти того успіху, якого він власне досяг. Син тримав і нас в тонусі», – розповідає Інна.

Через сина познайомилася з членом команди «Вільних демократів» Володимиром Гриценком – із ним доводилося вирішувати низку організаційних питань діяльності цього відомого баскетбольного клубу. А вже на одному з матчів познайомилася й з лідером команди Сергієм Одаричем. Їй, серед іншого, до вподоби його достатньо сміливий та амбіційний проект «Черкаси – столиця баскетболу», який дозволив у нашому місті виховати зірок цього виду спорту.

Нині Святослав Михайлюк грає в США, в Канзасі. Є членом збірної України з баскетболу.

Сама ж Інна йде до міської ради, щоб продовжити робити те, чим вона нині живе – рятувати довкілля. Для цього слід формувати екологічну культуру й свідомість у людей. Для цього – розробляє програму відповідних заходів. Їй імпонує розпочата міським головою Сергієм Одаричем ініціатива роздільного збору побутового сміття та підхід у збиранні сміття в приватному секторі. Вважає, що ці ідеї слід розвивати далі. На сьогодні в місті потреба збільшувати кількість різноманітних екологічних проектів, які б дозволяли розвивати напрям – «Чисте місто».

У цьому напрямку планує співпрацювати з іншим членом команди Одарича – Сергієм Гуртовим. Він хоче докласти зусиль для того, аби призвичаїти людей до необхідності сортування сміття. На думку Інни Михайлюк, вона б могла долучитися до цієї роботи як освітянка. Адже робити це варто в тому числі і через шкільні програми.

«Я вважаю за потрібне вести з населенням просвітницьку роботу, яка мені є дуже близькою, щодо екологічної свідомості городян. Нині потрібно прищепити людям думку, що чисте довкілля залежить від кожного з нас. Не смітити у рідному місті – не викидати на тротуар, на пляжах, у парках сміття – це елементарно. Але, на жаль, не всі цього дотримуються. Ми маємо більше уваги приділити екологічному вихованню молоді. Ще з зовсім маленького віку», – наголосила Інна Михайлюк.