Дмитро ВОРОПАЙ

Лікар-ортопед Другої поліклініки, що по вул. Чорновола. 27 років.
Освіта – вища, медична. Неодружений, безпартійний.

Молодий талановитий лікар. Починав свій трудовий шлях з Черкаського травмпункту. Уже два роки працює в Другій поліклініці, що по вул. Чорновола. Щороку до нього на прийом приходить понад сім тисяч черкасців.

«Працюючи в травмпункті та в поліклініці, побачив нашу медицину, як кажуть, із середини. Розділяю бачення міського голови Черкас Сергія Одарича і нашої команди щодо розвитку медичної галузі, особливо в напрямку надання безкоштовної допомоги в невідкладних станах. Як приклад, людина, яку везуть в кареті «швидкої» через ДТП, не думає про лікування, якщо вона не може зв’язатися з родичами і близькими. Тому, на моє переконання, невідкладна допомога має бути безкоштовною і фінансуватися з міського бюджету. Певні напрацювання в команді Сергія Одарича вже є: в Третій міській лікарні встановлено томограф (пацієнт, що потрапляє у невідкладному стані, отримує безкоштовну допомогу), працює програма з тромболітичної терапії», – говорить Дмитро Воропай.

Дмитро також має власне бачення реформ міської медицини. Молодий лікар йде до міської ради, щоб втілити в життя свій задум: в межах Черкас перевести усі картки в електронний вигляд. Пацієнт отримує свою історію хвороби на флешці або іншому електронному носії, а будь-який лікар може дізнатися з дозволу людини про його хвороби, протипоказання, алергії тощо.

«Пацієнт зможе сам обирати того лікаря, якому довіряє. Не стояти в чергах в реєстратурі, не думати, що його картка залишилася в іншій поліклініці. Електронна база дозволить бачити історію хвороби будь-якому лікарю. Відповідно він зможе надати кваліфіковану і якісну допомогу, а пацієнт залишиться задоволений», – пояснює Дмитро.

Він запроваджуватиме цей проект спільно із черкаськими ІТ-спеціалістами, з якими контактує інший член команди Сергія Одарича – Микола Кудрявцев.